Kreatyna - Informacje ogólne

Kreatyna - Informacje ogólne

Kreatyna to składnik wielu popularnych suplementów diety przeznaczonych dla sportowców. Występuje w wielu odmianach, które różnią się między sobą szybkością wchłaniania, a także skutecznością. Jednak niezależnie od formy, w jakiej ją przyjmujemy, posiada ona sporo zalet, obok których żaden miłośnik sportu nie powinien przejść obojętnie. 

Kreatyna to substancja składająca się z trzech aminokwasów oraz naturalnie występująca w organizmie. Jej zasoby są jednak niewystarczające w przypadki wzmożonej aktywności fizycznej, dlatego warto rozważyć suplementację tego składnika, aby uzupełnić wszelkie jego niedobory w diecie. Jej najważniejszą funkcją jest wytwarzanie fosfokreatyny, która odpowiada za transport energii do komórek. Dzięki temu organizm zyskuje siłę niezbędną do ćwiczeń, a zmęczenie zostaje skutecznie opóźnione. Kreatyna ma działanie anaboliczne, wyjątkowo korzystnie wpływa na kondycję mięśni, a także wspomaga ich rozwój, nie dopuszczając jednocześnie do degradacji masy mięśniowej. Naturalne występowanie tego składnika w organizmie sprawia, że jest on całkowicie bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Kreatyna powoduje również zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, dzięki czemu możliwy staje się dłuższy oraz znacznie bardziej wymagający trening. Co więcej, substancja znacząco przyspiesza proces regeneracji organizmu po zakończonych ćwiczeniach. Nie bez znaczenia jest fakt, że kreatyna korzystnie wpływa również na funkcjonowanie mózgu oraz kondycję kości, dzięki czemu działanie substancji jest wielotorowe, a efekty jej stosowania spektakularne. 

Kompleksowe działanie kreatyny oraz bezpieczeństwo jej stosowania sprawiają, że jest to zdecydowanie warty uwagi składnik suplementów diety. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie produktywność oraz skuteczność swoich treningów, które w wyniku suplementacji staną się znacznie bardziej produktywne.

Wszystkie opinie (0)
Napisz opinię o kreatynie:
Ogólna ocena suplementu:

Planując rozpoczęcie przygody z siłownią, wart...
Kreatyna to składnik wielu popularnych suplement&...